Laat de foto hier los om te uploaden
Uploaden van foto hier niet mogelijk
Inschrijven

Wat betekent dat blauwe bolletje bij een profiel?

21/09/2020 Redactie (Anne)
FAQ

veelgestelde vragen
Onze klantenservice staat zeven dagen per week klaar om vragen van e-Matchers te beantwoorden. Regelmatig komt het voor dat leden dezelfde vraag stellen, hierdoor kwamen wij op de redactie op het idee om eens in de zoveel tijd een van die 'frequently asked questions' te beantwoorden in een artikel op e-Matching.nl. Vandaag de vraag: 'Wat betekent dat blauwe bolletje bij een profiel?'

Nog niet bekeken
Tijdens het zoeken op e-Matching zul je ze vast al hebben gezien; blauwe stipjes die achter de nickname van een profiel in je zoekresultaten staan. Veel leden weten niet wat dit betekent, terwijl de uitleg eigenlijk heel simpel is: je hebt dat profiel nog niet bekeken. Zodra je een profiel met een blauw stipje aanklikt - en je het profiel ook een beetje hebt doorgelezen/gescrolld - en je daarna weer terug gaat naar je zoekresultaten, zul je zien dat de stip is verdwenen.

Veel leden weten niet wat dit betekent, terwijl de uitleg eigenlijk heel simpel is: je hebt dat profiel nog niet bekeken.

Waarom een stip?
Nu kun je je afvragen waarom we specifiek voor een blauw bolletje hebben gekozen om aan te geven dat je een profiel nog niet hebt bekeken. In de 'oude opmaak' van e-Matching gaven we een 'ongelezen' profiel aan door middel van een grijze achtergrond in de zoekresultaten. Profielen die je al wel had bekeken kregen een witte achtergrond.

Dit wilden we niet meenemen in de nieuwe site, omdat we juist voor een 'clean look' wilden gaan met zo min mogelijk poespas en verschillende kleuren. We hebben een aantal andere dingen geprobeerd, maar die waren het allemaal net niet.

Het leek net alsof het profiel waar het stipje achter stond 'online' was (iets wat je op e-Matching niet kunt zien). Vandaar dat het uiteindelijk een blauw stipje is geworden.

Toen we op het 'stipje' uitkwamen, twijfelden we ook nog even om dit groen te maken, maar dit gaf te veel verwarring. Het leek net alsof het profiel waar het stipje achter stond 'online' was (iets wat je op e-Matching niet kunt zien). Vandaar dat het uiteindelijk een blauw stipje is geworden.

P.S. Sinds een paar dagen zie je - als je met de cursor over het blauwe bolletje in de zoekresultaten gaat - ook wat dit stipje precies betekent (mouse-over). Dit werkt echter in de app en mobiel nog niet goed, vandaar deze extra uitleg van de redactie.


Reacties

"Ik begrijp nu wel de betekenis van het blauwe bolletje, maar ik begrijp de zin ervan niet. Als ik een profiel nog niet heb bekeken, is dat waarschijnlijk omdat ik de persoon niet aantrekkelijk vind op zijn foto, of de afstand is te groot enz. enz. Maar welke reden het ook is, ik heb het profiel bewust niet bekeken. Het blauwe bolletje komt bij mij wat dwingend over, zo van 'je moet dit profiel nog lezen'. Ik vind het blauwe bolletje overbodige informatie. Er zijn wel andere dingen die ik graag zou willen. Ik zou bijvoorbeeld willen dat een ander kan zien, dat je hem/haar favoriet hebt gemaakt, en dat je kunt zien wie jou favoriet heeft gemaakt. Dat zou veel meer contacten kunnen opleveren."
- Barber

"Hoi Barber, het laatste heb ik kortgeleden ook al aan e-Matching voorgesteld maar niet zoals jij het wil zien. Ik heb privacy hoog in het vaandel staan en met jouw suggestie gaan ze zeker niet in zee. Mijn voorstel was dat je niet alleen ziet wie er NIET anoniem naar je profiel heeft gekeken maar dat ook zichtbaar voor je zou moeten zijn hoeveel in aantal er anoniem er hebben gekeken en je favoriet hebben gemaakt. Ik kreeg van ze door dat dit bekeken gaat worden. Zo ontstaat er misschien wat meer reuring op deze site. Je wordt natuurlijk vrolijk als je ziet dat je profiel niet wordt overgeslagen en je favoriet bent. Keerzijde is wel dat het ontmoedigend is om te zien wanneer je profiel niet of nauwelijks wordt bekeken. Dat betekent werk aan de winkel lijkt mij, recente foto's, profieltekst nog eens langslopen om te voorkomen dat je er depressief van gaat worden."
- Klat

"Helemaal eens met Barber: 'blauwe bolletje overbodige informatie. Zou liever zien wie mij favoriet heeft gemaakt, dat kan veel meer contacten opleveren'."
- Toekhedder

"Persoonlijk zou ik hier ook graag zien wie er het meest recent online is geweest. Ook hier zal het bezwaar van de privacy vermoedelijk worden opgeworpen (wat deels ook logisch is), maar stelt iemand wel in staat om gerichter berichten te sturen. Zo kan ik nu bijvoorbeeld niet zien of iemand van wie het profiel mij aanspreekt gisteren nog online is geweest of al maanden niet. Bij iemand die vaker online is de kans op een goed lopend gesprek simpelweg groter. Wat ik niet vraag is de exacte tijd dat iemand online is geweest, maar eerder een indicatie. De andere suggesties die ik hoer lees zit ook zeker wat in."
- Dennis1994

"Barber, je zou de voor jou niet interessante profielen, al of niet met dwingende bolletjes, kunnen uitsluiten. Probleem opgelost."
- Austen

"Ik vind het een van de sterke kanten van e-Matching dat je juist niet kan zien of iemand online is geweest of een bericht gelezen is. Scheelt onrust. Dat blauwe bolletje is echt onzin. Alsof ik zelf niet weet wat ik gelezen heb. Waarom niet iedereen een rating geven op een schaal van 1 tot 10? Beantwoordt berichten binnen ... uur. Is regelmatig online. Heeft favorieten. Is bij anderen favoriet. Heeft geblokkeerde contacten. Wordt geblokkeerd. Talloze smeuïge details zijn mogelijk om in dit lijstje op te nemen. We kunnen zelfs dates laten beoordelen. Een man die dan een acht gemiddeld heeft, ligt vast goed. Misschien wat confronterend om over jezelf te lezen dat je regelmatig geblokkeerd wordt of dat men een date met jou met een vijf beoordeeld. Maar wellicht ga je dan ook eens nadenken over je dategedrag."
- Roma26

"In tegenstelling tot de voorlopig eerste reacties, vind ik het 'blauwe bolletje' juist een uitstekende toevoeging! Wanneer je, zoals ik, ook profielen bekijkt uit nieuwsgierige interesse (maar niet meteen omdat je een persoonlijk contact/date erin ziet), voorkomt dat evt valse hoop. Een beroep, stukje tekst, regio kunnen interessant zijn; zoals mensen kijken op een terras. Bovendien is het 'leerzaam' en soms verrassend... Verder zijn de reacties, vooralsnog, erg teleurstellend: 'punten geven, blokkeren zien of mensen wel/niet favoriet zijn', allemaal zaken die thuishoren op minder stijlvolle sites als Tinder, Lexa en wat die meer zij en waar uiterlijk het enige criterium is..."
- Anoniem

"Klat, wat heb je eraan om te weten hoeveel leden er anoniem naar je profiel hebben gekeken? Anoniem blijft anoniem. Ik begrijp ook niet waarom je dan meer reuring zou krijgen. Ik heb mijn suggestie ook al eens aan e-Matching voorgesteld, en mij werd toen gezegd dat ze er naar zouden kijken bij de inrichting van de nieuwe site. Austen, dank voor je suggestie, maar ik sluit in principe niemand uit. Besides, dan ben ik wel even bezig met uitsluiten, haha, en dan komen er toch weer nieuwe blauwe bolletjes bij en zo blijf ik bezig."
- Barber

"Misschien kunnen de reacties op artikel/ervaringen bij profielen toegevoegd worden. Ze zeggen namelijk soms meer dan het hele profiel."
- Martinr

"Wat betreft weten wat je al gelezen hebt; het is me nu al een paar keer overkomen dat iemand kennelijk via een zijdeurtje is weggeglipt en stiekem een nieuw blauw bolletje is gaan halen."
- Austen

"Martinr, je kunt de reageerders ook (heel proactief) zelf opzoeken, want ik ben het met je eens dat postings in de verschillende draden veelzeggend kunnen zijn en dan is het leuk daar een profiel bij te zoeken. Wat betreft de mening van Anoniem over uitsluiten; dat kun je (ook) doen, als je niet telkens dezelfde ongeschikte kandidaat voorgeschoteld wilt krijgen. Ongeschikt kan zijn om welke reden dan ook én als je dat uitsluiten op tijd doet, weet diegene (vziw) niet van jouw bestaan af. No harm done."
- Austen

"@Barber, spreekt hier enigszins je eigen frustratie uit? Het is maar een aanname hoor. Natuurlijk wil iedereen hier de man of vrouw van zijn of haar leven tegenkomen en je wil het liefst dat het geen jaren gaat duren,,..toch? Ik vind e-Matching de mooiste datingsite, echter het heeft een wat statisch en misschien wel een wat doods karakter in mijn ogen en door het voorstel van mij en misschien ook al door anderen gedaan, zou het wat levendiger kunnen worden. Maar nogmaals jouw voorstel om mensen uit de anonimiteit te halen zal zeker niet gebeuren. Daarom kiezen ze voor deze site en ik hoop dat het zo blijft."
- Klat

"Even voor de goede orde: mijn suggesties over rating waren ironisch bedoeld hè. (Ik kreeg al zo weinig berichten)."
- Roma26

"Als we nou allemaal eens begonnen om een of meerdere foto's bij ons profiel te zetten en niet denken dat iemand reageert op een profiel met een fantastisch verhaal wat eigenlijk altijd op hetzelfde neerkomt. Ik heb het allemaal dik voor mekaar en het ontbreekt mij aan niets. Heb ook nog eens fantastische kinderen die nog voller van zichzelf zijn dan dat ik al ben. En dan ontbreekt er nog 1 ding, een man of vrouw die ook geweldig is en alles al heeft, maar een aanvulling zoekt in plaats van een invulling, mensen neem dan alsjeblieft een hond of een kat, of iets wat naar je luistert zonder iets terug te zeggen! Een relatie hoort niet altijd alleen maar hunky Dory te zijn. Er wrikt wel eens wat en dan hoor je je best te doen voor je metgezel en niet meteen de stekker eruit te trekken. En aan e-Matching; zorg dat mensen gewoon lid kunnen worden voor een paar stuivers, er zijn er genoeg die er niet voor betalen (ik ook alweer een tijdje) zodat we alleen maar in contact komen met mensen die er wel voor betalen die de ander benaderen! En accepteer alleen accounts met foto, er zijn er te veel zonder, en die bekijk ik niet eens."
- Rene59

"Erg moeten lachen om het eerste gedeelte van je reactie Rene59, maar ik ben het wel helemaal met je eens!"
- Barber

"Bolletjes of niet- het zijn de mensen die het verschil maken. Vergeleken met andere sites is hier veel te weinig uitwisseling tussen leden. Ik vind het een goede stap in de juiste richting dat je kunt zien, wie je aardig vindt. Een smile sturen vond ik een leuk iets bij een andere site. Het is een decente manier om contactbereidheid en interesse te tonen. Kan iedereen nog altijd doen, wat ie wil met die smile. Maar zo heb ik het idee dat er de meeste hier met een waslijst aan wensen de profielen doorfietst, bijna nergens voldoet er een aan al die eisen en daarom wordt er dan ook bijna geen bericht gestuurd. Ondertussen vergeet men, dat je gewoon door kennismaking - net als vroeger- gewoon iemand leuks kunt tegenkomen, waarvan je het eerder niet had gedacht. Durf het gewoon - wat heb je te verliezen?"
- Enja62

"Wat zijn we weer lekker bezig, de herfst is nog maar net begonnen en de tweede Coronagolf staat voor de deur. Ik dacht dat het blauwe bolletje Online betekende, maar nog niet bekeken is ook handig. Een indicator of iemand in de afgelopen 1-2 weken online is geweest, vind ik persoonlijk wel goed. Of je populair bent lijkt leuk, maar is het volgens mij niet. Op sites die iets dergelijks wel hebben en je scoort ruim voldoende, krijg je nog geen reacties op een bericht. Waar wel eens op gelet mag worden zijn profiel foto's met alleen een flinke zonnebril op. Staat zo diva-achtig, laat gewoon zien wie je bent."
- Ren71

"Nee, geen hartjes sturen en per se zien wie jou in de favorieten heeft. Helpt niks en het wordt alleen 'goedkoper'... Ook niet zien hoe laat iemand online was en al die toestanden. Ja; als iemand langer dan zeg 3 weken niet ingelogd heeft kan dat een hulp zijn als je dat weet. Dan wil je misschien geen bericht sturen. Krijg je geen of bijna nooit berichten? Ga dan niet analyseren wat anderen 'fout' doen... (tuurlijk heb ik ook soms mijn gedachten) Ga (wat ik eerder ergens schreef) eventueel eens spiegelen en feedback vragen aan een ander. Blijf daarbij wel jezelf! Wat wil jij? Kom je er niet uit, mag je mij mailen. Dan zeg ik je waar het in zit. Dat is mijn uitspraak en daar zult u het mee moeten doen."
- Goeiendag
uitsluiten?
Die kan jou dan niet meer zien of benaderen.
annuleren
annuleren
annuleren
Controleer je gegevens
Naam
:
Woonplaats
:
Rekeningnr.
:
Je geeft Focus Internet BV opdracht tot automatische incasso van 21,95 per maand. Controleer de bestelling voor je verder gaat. Na betaling gaat het lidmaatschap direct in. Klik hier voor de algemene voorwaarden.
annuleren
Anoniem zoeken
Anderen zien niet dat jij hun profiel bekeken hebt. Is alleen beschikbaar voor betalende leden
annuleren
Reactiefilter
Bepaal zelf wie er op jouw profiel mogen reageren. Alleen beschikbaar voor Premium members
annuleren
Titel
Tekst tekst tekst tekst tekst tekst