Wat te doen aan het einde van de date
02/10/2014 DatingCoach IrmaDATINGKWESTIES

- Anoniem, vrouw
Beste anoniem,
Fijn dat je het volgende aanstipt: "Wat als er bij het afscheid geen telefoonnummers en/of mailadressen uitgewisseld worden. Betekent dat dan einde verhaal?" Als datingcoach weet ik dat zowel vrouwen als mannen dit een akelige manier vinden om een contact te beëindigen. Het is respectloos. Bovendien kan het extra pijnlijk zijn, als één van beiden de ander toch wel erg leuk vindt, het niet durfde te zeggen en dagen, zo niet weken zit te hopen op een berichtje omdat hij of zij zelf geen verdere stappen durft te ondernemen.
Sisser
Uiteraard kan het voorkomen dat je je date zo onaantrekkelijk of oninteressant vindt, dat je het wel prettig vindt dat het op deze manier met een sisser afloopt. Maar zelfs dan is het erg slordig. Je kunt beter niet zo met elkaar omgaan. Mocht je zeker weten dat je het contact wilt beëindigen, vertel het de ander dan eerlijk en tactisch.
"Vertel over een nieuwe film in de bioscoop die je nog wilt zien of over een tentoonstelling waar je zeker nog heen wilt"
Mocht je er even over willen nadenken omdat je twijfelt, dan is het een goed idee om af te spreken dat je na een week met elkaar gaat bellen of mailen. Mocht je de man in kwestie heel leuk vinden en zeker een tweede afspraak willen, maar liefst niet te happig over wilt komen, dan zijn er wel handige tips.
Toespelingen
Zorg dat je de tweede afspraak niet aan het einde van de date plant, maar ruim voor het einde. Je zit dan niet meer in spanning over hoe en wat. Jij wilt liever niet expliciet vragen om een tweede date. Er zijn echter mogelijkheden om hem te sturen. Je kunt hem handreikingen geven. Vertel over een nieuwe film in de bioscoop die je nog wilt zien of over een tentoonstelling waar je zeker nog heen wilt. Is hij een beetje slim, dan weet hij wat hem te doen staat: namelijk voorstellen om er samen heen te gaan. Mocht hij nog niet happen, dan kun je beginnen over leuke restaurantjes die hij zeker eens moet gaan bezoeken. Krijgt hij de hint zelfs dan niet door, dan zul je toch zelf de stoute schoenen moeten aantrekken en vragen of hij je weer wil zien.